آغاز به كار رادیو محرم با شعار "حسینیه‌ای به وسعت دل‌ها"

حضرت آیت الله العظمی مكارم شیرازی: محرم سرمایه ی مهم جهان اسلام و سبب زنده نگه داشتن اسلام است.

1399/05/30
|
20:02

به گزارش روابط عمومی رادیو محرم،‌ رادیو محرم با بیانیه آیت‌ الله‌ العظمی مكارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان، و حضور آیت الله اعرافی_ مدیر حوزه های علمیه و امام جمعه قم _آغاز به كار كرد.
آیت الله مكارم شیرازی در پیامی به مناسبت راه اندازی رادیو محرم با قدردانی از دست اندركارن این رادیو مردم را به بهره گیری از این رادیو در ایام محرم دعوت كردند.
حضرت آیت الله مكارم شیرازی محرم را سرمایه مهم جهان اسلام و سبب زنده نگه داشتن اسلام دانستند و
با اشاره به شرایط شیوع كرونا در كشور عزاداران را به رعایت دستورالعملهای بهداشتی فراخواندند و افزودند: باید برای حفظ سرمایه ماه محرم و رونق گرفتن هرچه بیشتر این مراسم تلاش كرد.
حضرت آیت الله مكارم شیرازی تقویت مراسم عزاداری محرم را وظیفه ای همگانی دانستند و تاكید كردند: در صورت بی توجهی به رعایت مسائل بهداشتی در مراسم عزاداری وآسیب رساندن به دیگران مسئول خواهیم بود.
در ادامه آیت الله اعرافی _ مدیر حوزه های علمیه و امام جمعه قم _ در سخنانی بروز بلای جهان گیر كرونا را سبب نشان دادن ضعف و ناتوانی بشر دانست و گفت: می توان از این بلا درس گرفت. وی افزود بشر هر گاه در برابر بلاهای آسمانی به خود تكیه كرد و خدا را فراموش نمود ضربه خورد.
آیت الله اعرافی شیوع بیماری كرونا را بیدار باشی برای بازگشت بشر به حقیقت پاك الهی دانست و گفت: عاشورای امسال باید این بانك را طنین انداز كند. وی با اشاره به بروز چالشهایی در حوزه های سلامت، اجتماع، علم، عبادت و معنویت افزود: غلبه بر این مشكلات زمانی میسر است كه فرد و اجتماع از منطق عقلانی عواطف انسانی و حس اجتماعی برخوردار باشد تا بتواند در برابر امواج بلا تاب بیاورد.
وی عاشورا گنج عظیمی دانست كه می توانست یك جامعه را لبریز از مقاومت و تاب آوری كند و بسیاری از مشكلات را حل كند.
آیت الله اعرافی راز زنده ماندن عاشورا را اخلاص حماسه دانست و افزود: عاشورا می تواند حكومت اسلام را به وحدت و مقاومت فرا خواند.
آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب و مراجع معظم تقلید، عزاداران حسینی را به رعایت دستور العمل های بهداشتی در برپایی مراسم محرم دعوت كرد و افزود: ملت بزرگ ایران در عاشورای امسال نشان خواهند داد كه هم پیشگام سلامت و هم رهرو راه كمك های مومنانه به شور و شعور حسینی هستند.
وی با اشاره به خیانت كشور امارات در برقراری ارتباط با رژیم غاصب صهیونیستی افزود: نیروهای مقاومت با الهام از مكتب پرفروغ عاشورا در برابر ظلم ظالمان خواهند ایستاد و اجازه ظلم به ملت مظلوم فلسطین را نخواهد داد .
در این مراسم مسعود كاویانی _ مدیر رادیو محرم_ ضمن خوش آمدگویی به مهمان و مدعوین با اشاره به تلاش دشمنان برای آسیب زدن و انحراف مراسم عزاداری، ترویج عزاداری مطلوب، مستند ومتقن وارائه الگویی صحیح از عزاداری فاخر را از اهداف راه اندازی رادیو محرم برشمرد. وی همچنین گفت :با هماهنگی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مقرر شد از ساعت 11تا 11ونیم و18 تا 18ونیم رادیو محرم از سیستم صوت یكپارچه مسیر های راهپیمائی در مراكز استان‎ها پخش شود.
در پایان این مراسم حاضران باحضور در مزارشهدای گمنام مجموعه صدا و سیما و اهدای شاخه گل با شهدا تجدید پیمان كردند.

دسترسی سریع