ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

مجتبی تونه ای_ مدیر رادیو معارف_ از افتتاح رادیو محرم همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خبر داد

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ مجتبی تونه ای _مدیر شبکه رادیویی معارف _طی گفتگویی از افتتاح رادیو محرم به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت جانسوز حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام خبر داد.
وی در این خصوص گفت :‌ آیین افتتاح رادیو محرم دوشنبه 19 شهریورساعت 17:00 با سخنرانی مرجع عالیقدر حضرت آیت ا.. مکارم شیرازی در حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه(س) ؛ شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود .
تونه ای خاطر نشان کرد : با گذشت چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی، جامعه ما نیازمند الگوی صحیح عزاداری مبتنی بر شور و شعور حسینی و پیراسته از افسانه ها و تحریفات است.تاسیس رادیو محرم توسط صدای جمهوری اسلامی ایران، پاسخی به این نیاز در حوزه فرهنگ دینی و عاشورایی بود.
مجتبی تونه ای همچنین عنوان کرد : رادیو محرم راهبرد و رسالت خود را در چند حوزه تعریف کرده است. تعمیق محبت و معرفت به حضرت سیدالشهداء علیه السلام، ترویج مقتل خوانی و روضه خوانی مستند از منابع متقن و معتبر شیعی، تقویت و ترویج اشعار، مداحی ها، مراثی و روضه خوانی های فاخر و متقن، ترویج سبک های و الگوهای مداحی و مراثی معیار بر اساس رهنمودهای بزرگان به ویژه رهبر معظم انقلاب، یادآوری پیام ها و عبرت های عاشورایی در قالب مراثی، نوحه، شعر خوانی و سخنان بزرگان و بالاخره مهندسی الگوی صحیح عزاداری با رویکرد شور و شعور و حماسه و معرفت.
مدیر شبکه رادیویی معارف در ادامه افزود: رسانه ملی، به جهت اعتبار رادیو معارف در جامعه نخبگانی و نگاه تخصصی و مستند این رسانه به موضوعات، ماموریت رادیو محرم را به این رسانه دینی واگذار کرده است.ادعیه و زیارت نامه های منسوب به سید الشهداء در این رادیو معرفی و ترویج می شود.
در رادیو محرم از رویکرد حماسی و معرفتی در کنار رویکرد احساسی و عاطفی غفلت نشده است. این رادیو به صورت سراسری و 24 ساعته، روی موج FM ردیف 95,5 مگاهرتز قابل دریافت است.
ایرانصدا از طریق اپلیکیشن رادیو محرم، امکان شنیدن این رادیو را از طریق گوشی های تلفن همراه نیز فراهم کرده است.

مرتبط با این خبر

  • قدردانی آیت الله العظمی شبیری زنجانی از راه اندازی رادیو محرم

  • آیت الله مکارم شیرازی : رادیو محرم می تواند به یک دانشگاه و مکتبی برای ترویج فرهنگ عاشورایی تبدیل شود

  • رونمایی از سایت و کانال سروش رادیو محرم

  • دیدار مدیران رادیو معارف و دبیران کارگروه‌های رادیو محرم با آیت الله سید محمد سعیدی

  • رادیو محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی افتتاح می شود

  • تقدیر معاون محترم صدا از مدیر رادیو معارف