ایران صدا
صدای جمهوری اسلامی ایران

از ساعت به مدت

‌آیت الله سید محمد سعیدی _تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه (س)_ :شعارهای کلیدی امام حسین (علیه السلام) باید در رادیو محرم موج بزند.

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف ؛‌آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار مدیر و دبیران کارگروه‌های رادیو محرم با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) از ابتدا تا انتهای حرکت خود شعارهای کلیدی مطرح کردند افزود: شعارهایی مانند «بیعت نکردن با ظالم»، «امر به معروف و نهی از منکر» و «هیهات منا الذله» باید در دستگاه رسانه ملی به ویژه رادیو محرم باید موج بزند.
وی با بیان اینکه یاری طلبی امام حسین به صورت عام بود افزود: آن حضرت خطاب به افراد خاص اعلام یاری نکردند و این شعار در همه جا پیچید و اختصاصی به کربلا نداشت.
امام جمعه قم با اشاره به دستور خداوند به پیامبر مبنی بر اینکه «به مردم بگو: من در ازای رسالت خود مزدی نمی‌خواهم مگر مودّت ذی القربی» تأکید کرد: رادیو محرم باید راه مودت مردم به ذی القربی را آسان کند.
وی در پایان بر بهره‌گیری از وصیت نامه‌های شهدا در برنامه‌های رادیو محرم تاکید کرد و گفت: این کار می‌تواند به مجموعه فعالیت شما برکت دهد و داستان محرم امام حسین (علیه‌السلام) را با محرم زمان ما گره بزند.
مجتبی تونه‌ای مدیر رادیو محرم نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به دومین سال فعالیت رادیو محرم گفت: پالایش مداحی ها و روضه‌خوانی‌ها از مطالب احرافی و خرافیۀ حذف سبک‌های نا مناسب و استفاده از قطعات مداحی معرفت افزا از جمله سیاست‌های رادیو محرم است.
مراسم آغاز به کار رادیو محرم دوشنبه 19 شهریور با سخنرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی در شبستان امام خمینی حرم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) برگزار خواهد شد.

مرتبط با این خبر

  • قدردانی آیت الله العظمی شبیری زنجانی از راه اندازی رادیو محرم

  • آیت الله مکارم شیرازی : رادیو محرم می تواند به یک دانشگاه و مکتبی برای ترویج فرهنگ عاشورایی تبدیل شود

  • رونمایی از سایت و کانال سروش رادیو محرم

  • رادیو محرم،طنین شور و شعور حسینی

  • رادیو محرم با حضور آیت الله مکارم شیرازی افتتاح می شود

  • تقدیر معاون محترم صدا از مدیر رادیو معارف