نشست رسانه ای مدیر رادیو محرم در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو

مدیر رادیو محرم : مهم‌ترین دغدغه ما ترویج الگوی صحیح برای عزاداری و مداحی است

1401/05/12
|
10:38

مسعود كاویانی مدیر رادیو معارف و رادیو محرم طی نشست رسانه ای با حضور محسن حبیبی؛ دبیر شورای معارف در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو گفت: مهم‌ترین دغدغه ما ترویج الگوی صحیح برای عزاداری و مداحی است، در همین رابطه در رادیو محرم به‌صورت ویژه به این حوزه پرداخته خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد نكته دیگری كه به آن نظر داریم فلسفه عاشوراست. عاشورا در یك نصف روز رخ داد اما چه شده كه قرنهاست كاربرد دارد و مسلمانان به آن عاشقانه احترام می‌گذارند.
مدیر رادیو محرم تاكرد كرد عشق به امام حسین(ع) تنها به ایران اسلامی ختم نمی‌شود بلكه همه دنیا، عاشقانه امام حسین(ع) را دوست دارند. برای مثال در هند روز عاشورا تعطیل است و عزاداری‌های باشكوهی برگزار می‌شود. در رادیو محرم سعی شده بخشی از این موضوعات مورد توجه قرار گیرد. همچنین درصدد هستیم در كنار افزایش شور حسینی به شعور نیز توجه داشته باشیم چون معتقدیم این دو امر در كنار هم می‌تواند ادامه راه فرهنگ عاشورا باشد.
كاویانی در پایان اعلام كرد: پرداختن به سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) یكی از موضوعات ویژه در رادیو محرم است. بیانات این بزرگان همیشه راهگشای بسیاری از مسائل بوده كه ما از آن غافل بوده‌ایم. در ضمن می‌خواهیم با برنامه‌هایی كه تولید می‌كنیم عاملی در جهت وحدت جهان اسلام باشیم.

دسترسی سریع